MENÜ

Honlap neve
Szlogen kell ide.

Személyi biztonsági jelzőrendszert az az otthonukba.

 

Személyi biztonsági jelzőrendszer A kiépítendő rendszernek három pillére van. 1. Személyi biztonsági jelzőeszköz 2. A jelzéseket fogadó és az intézkedéseket elindító központi diszpécser szolgálat 3. A diszpécser szolgálat irányításával működő területi járőrszolgálat Személyi biztonsági jelzőeszköz A jelzőrendszer egy központi egységből ( vevő, szerver ) és a polgárokhoz kihelyezett személyi jelző eszközből áll. Az egyéni jelző eszközök a lakásokban kerülnek elhelyezésre, telefonvonal igénybevételével alkalmasak a központi egységgel történő kommunikálásra. A kommunikáció jelen esetben nem azonos a riasztó berendezések által elküldött statikus jelekkel, hanem élő beszéd zajlik az eszköz használója és a központban szolgálatot teljesítő diszpécser között. A központi szerver a beszélgetést rögzíti, naplózza, mely ennek következtében bármikor visszahallgathatóvá válik. A félduplex kommunikációs rendszer lehetőséget biztosít arra, hogy az eszköz használója pontosan megfogalmazza, elmondja, hogy - mi történt vele a jelzett esemény kapcsán - az adott utcában lévő más helyszínen történt negatív eseményeket is jelezni tudja - egyéb személyes ügyekben is kérhet segítséget, vagy információt. - információkat közölhet a város üzemeltetésével összefüggésben ( pl. kidőlt fa, leszakadt elektromos vezeték, csőtörés, gázszivárgás, stb. ) Diszpécser szolgálat Alapvető feladata a jelző készülék használóitól, valamint a járőröktől a központba beérkező információk fogadása, tartalmának értékelése. Speciális feladatként ellátja a kamaszfigyelő szolgálatot,amelyet egy fő elsősegély tanfolyamot végzett személlyel,valamint egy fő vagyonőrrel biztosít. E tevékenység keretében az önkormányzattól kapott felhatalmazás alapján meghatározott időpont után ( pl.22 óra) ellenőrzi a városi szórakozó helyeket és a fiatal és gyermekkorúakat felkéri a szórakozó hely elhagyására, szükség esetén a hazatérésüket személyesen felügyeli.

 

Asztali nézet